Avižiniai sausainiai su škotišku sijonėliu

Nepaisant to, kad avižos pirmą kartą buvo „pagamintos“ Mongolijoje ir paplito pasaulyje Čingischano dėka, jas tiesog dievina škotai, o Lietuvoje retas yra užaugęs be tarybinių konditerių šedevro – avižinių sausainių. Trapūs, kvapnūs ir maistingi kepiniai ir dabar pelnytai užima svarbią vietą smaližių širdyse.

Verta žinoti, kad avižos stiprina organizmą, gerina apetitą ir kraujotaką, skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, malšina uždegimus, neleidžia formuotis trombams, gydo hipertoniją. Be to, avižos pasižymi antisklerotiniu poveikiu, stiprina organizmo imunitetą, gerina žarnyno peristaltiką. Moterų dėmesiui – avižos valo organizmą, padeda mažinti svorį bei normalizuoti cholesterolio kiekį kraujyje!

Manau, kad dabar turite pakankamai motyvų pasipuošti virtuvine prijuoste, pasiraitoti rankoves ir palepinti namiškius savo gamybos sveikuoliškais kepiniais. Jums reikės:

100 gramų sviesto;
stiklinės avižinių dribsnių;
dviejų kiaušinių;
pusės stiklinės biraus cukraus;
šaukštelio vanilinio cukraus;
dviejų šaukštų miltų;
kepimo miltelių;
migdolų papuošimui.
Ant ugnies ištirpinkite sviestą, supilkite jį į avižinius dribsnius. Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir suberkite į paruoštas avižas. Cukrų ištrinkite su kiaušiniais. Nepamirškite vanilinio cukraus! Viską kartu gerai išmaišius, turėtų gautis tiršta grūdėta masė. Jei gauta košė nenuslysta nuo šaukšto – ją reikėtų suskystinti šlakeliu pieno.

Tokius sausaunius labai patogu kepti specialiuose „sijonėliuose“ iš kepimo popieriaus. Jei tuomet, kai užpuola maisto gaminimo įkvėpimas, pasirodys kad tokių neturite, sausainius galima formuoti tiesiog ant miltais pabarstytos skardos. Sukaišiokit į juos po migdolą.

Jau po dvidešimties minučių sausainiai bus iškepę (200 laipsnių karštyje), o namuose pasklis nepakartojamai jaukus aromatas.

P.S. Jei sausainius į stalą patiekia vyras, jis privalėtų segėti škotišką sijoną 🙂